"Tak si říkám, jestli hvězdy záři proto, aby každý mohl jednoho dne najít tu svou..."

 

 Malý princ, Antoine De Saint Exupéry

 

Za své rozetky vděčím zejména klukům z německé chovatelské stanice Leverkusener Fellnasen . Patrick Staniec a André Schmitz mi svěřili do péče podstatnou část chovné skupiny svých oranžových rozet a část skupiny lila-zlatá. Na vytvoření obou chovných skupin pracovali kluci téměř 3 a půl roku a já si velmi vážím jejich chovatelského úsilí i toho, že mi morčátka předali. Morčata přijela v dokonale vybavených krabicích a všechna byla v absolutně perfektním stavu, zdravá a vymazlená. Děkuji, kluci :-)

Další dva červené rozcuchánky do svého chovu jsem získala díky maďarské chovatelce Iloně Glókler z CHS Apacs-Laki Rainbow. S Ilonou jsem se osobně setkala v Budapešti a bylo to velmi příjemné. Přenechala mi svého Jacoba a sehnala mi v jiné maďarské CHS samičku Yilku. Oba mají kořeny v holandských chovatelských stanicích a pro mně jsou velmi cenní hlavně kvůli nepříbuznosti. Děkuji, Ilo :-)

Některé z importovaných morčat sice nejsou standardní, ale ono sehnat nebo odchovat standardní rozetu není zase až tak jednoduché, jak si mohou někteří myslet. Za úspěšným chovem rozet se většinou skrývá spousta "nepovedených" odchovů, kde standardního jedince nenajdeme. Moje importované (i nestandardní) rozetky však určitě vytváří nějakou pomyslnou základnu chovu. Nemusí pršet, stačí, když prozatím kape...

 

 

  Proč rozetky?

 

Protože rozety jsou prostě krásné, úžasné a jedinečné :-) To je jednoduchá odpověď. Pro mě jsou vírkatá morčata jedni z nejkrásnějších i přesto, že je jejich chov náročný a těžký hlavně tím, že se ve vrzích rodí velké procento mláďat nestandartních. Z krátkosrstých morčat pro mně rozety byly jasnou volbou, o jiném krátkosrstém plemeni jsem nikdy neuvažovala. Navíc jsem měla velké štěstí v tom, že když já jsem se rozhodla pro chov rozcuchánků, tak se Patrick a André rozhodli, že svůj chov rozet ukončí. Získala jsem tak ze dne na den téměř kompletní chovnou skupinu již částečně prošlechtěných zvířat, kterou chovatelé sestavují i několik let, navíc v barvě, která v České Republice do doby mého importu ještě vůbec nebyla zastoupena. Jsem za tyhle šťastné náhody a hlavně za svoje střapáčky velmi ráda.

 

 

 

Veronika

červen 2013

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bez mého souhlasu není dovoleno kopírovat a stahovat obsah z webových stránek www.halelujahskinny.cz  (s vyjímkou bannerů)