Ceny morčátek jsou různé, odvíjí se od pohlaví a kvality (exteriérové, genetické). Samičky jsou dražší než samečci. Při prodeji samiček upřednostňuji zájemce, kteří již mají samce z mého chovu nebo si samičku zakoupí v páru se samcem. Většina mých chovných rozet je importována ze zahraničí a jsou v barvách, které zde nejsou tolik rozšířené, což je jeden z důvodů, proč jsou ceny za morčata s PP lehce vyšší než v některých jiných chovech. Ceny rozetek pak ovlivňuje hlavně kvalita vírků a jejich rozmístění. V první tabulce jsou uvedeny orientační ceny za morčata, kterým vystavuji PP a jsou vhodné do chovu a k registraci. Pokud mám pocit, že mají morčátka výstavní předpoklady, tak to u nich uvádím, ale výstavní úspěch nikdy zájemcům a kupujícím nezaručuji! Zejména u mláďat to ani nelze, nejsem Sybila ;-) Ceny dospělých chovných jedinců jsou individuální.

 

Orientační ceny morčat s PP (vhodných do chovu)

Rozety s PP

od 400-700 Kč 

 

Orientační ceny morčat bez PP (mazlíčků)

Rozety bez PP

 od 250-350 Kč

 

Pokud pořizujete morče na mazlíka vězte, že morčata jsou společenští tvorové a že se jim to lépe táhne ve dvou ;-) Pokud nechcete chovat, pořiďte si ideálně dva kluky z jednoho vrhu (nebo dvě samičky), kteří na sebe budou zvyklý a budou si dělat společnost. V případě prodeje více mláďátek v kategorii "mazlík", lze domluvit individuální cenu. Morčata bez PP neprodávám v páru (samec, samice), jelikož nejsem příznivec množení nestandartních "voříšků".

 

 

 Pár slov pro MAZLÍČKÁŘE 

 

Ceny morčat v chovatelských stanicích jsou o něco vyšší než ceny morčat v shopech se zvířaty (není pravidlem). Vyšší cena se odvíjí hlavně od toho, že morčata v zodpovědných chovatelských stanicích jsou chována v absolutně odlišních podmínkách než zvířata v komerčním prodeji. Zdraví jedinců zaručuje v prvé řadě kvalitní genetická informace po předcích a stejnou měrou pak podmínky, ve kterých je morče od narození chováno (vyvážená strava, skvělé hygienické podmínky, zdravotní péče, velikost životního prostoru). Do chovu jsou zařazována pouze zdravá a do chovu vhodná zvířata, bez dědičných vad a jiných zdravotních obtíží. Cíleným chovem se upevňuje jak standard, co se vzhledu plemene týče, tak zdravotní kondice. Zodpovědný chovatel vědomě nezařadí do chovu morčata, o kterých ví, že  budou dále předávat dědičné vady a onemocnění, sám by si podtrhl židli . Slovo "přešlechtěnost" je nepravdivý mýtus, každý styl chovu (i uvážená příbuzenská plemenitba), má své opodstatnění, pokud je zodpovědně a rozumně vedený.

Kvalitní chov morčat je finančně i časově náročný a pokud ho chcete dál a dál rozvíjet, tak se nikdy nevyplatí a stále je dotován. Za narozením každého tvorečka se skrývají hodiny každodenní práce. U chovatele si koupíte rozetu, která rozetou opravdu je, v shopu se zvířaty koupíte morče, přes které přešla celá kavalérie plemen a rozetou ho označuje pouze prodavač ;-) Určitě Vám doporučuji si důkladně pročíst článek Radky Machové z CHS Fénixovo pírko, ve kterém se problematice o rozšířeném mýtu, že morče plemene rozeta seženete v každém zverimexu, podrobně věnuje. Na stránkách této chovatelské stanice se dozvíte i spoustu dalších opravdu užitěčných informací o chovu standardních rozet a pokud máte zájem chovat plemeno a né zverimexový mýtus, tak tyto stránky určitě prostudujte.

Morčata, která jsou prodávána na mazlíčky z mé chovatelské stanice, dostávají od narození stejnou lásku a péči, jako morčata, která budou dál zařazena do chovu. Důvod jejich nezařazení do chovu je většinou kosmetický, něco jako u lidí odstáté uši nebo piha krásy a zájemci je vždy tato "vada" sdělena a vysvětlena ;-)  

 

Ceny morčat jsou pevně dané, nesmlouvám o nich!

Bez mého souhlasu není dovoleno kopírovat a stahovat obsah z webových stránek www.halelujahskinny.cz  (s vyjímkou bannerů)